X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
فوتبال با طعم شکلات
فوتبال از دریچه نگاه بهلول
دوشنبه 24 خرداد 1389 :: 02:31 ::  نویسنده : بهلول

1- اصلاً این جام جهانی عالی است؛اونم برای آفریقایی ها که انگار دیگه تمام مشکلاتشون اعم از ایدز و گرسنگی و قحطی و جنگ و نژاد پرستی و فساد و فحشا تموم شده . اقتصاد سامان و ساسان ! گرفته ، فقط مونده همین جنگ جهانی فوتبال!

اما این صدای کر کننده بوق هاشان دیگه داره روی مخ آدم " صخره نوردی " میکنه. خوب شد نرفتم ژوهانسبورگ ها!

بقول روزنامه بیلد چاپ آلمان: بس است.دیگر دارید روی اعصابمان راه می روید!

اما خودمونیم  غل غل احساساتشون من کشته!اون اشکهای شماره 3 غنا-زننده گل-بعد از بازی زیبا بود و من بگردم اون رقص های تیم های آفریقایی رو بعد از گل زدن.چقدر رومانتیک / چقدر عاشقانه!+ تکل های دوپا و از زانو به بالا!!

راستی آلمانو دیدید؟ خداییش عشق کردید از اون نظم و تاکتیک و انضباط بازی ؟عین بچه آدم رسیده اند به تلفیق هنر و صنعت ! در فوتبال.

آی دلم خنک شد این استرالیایی ها فلان شده 4 تا خوردند. اینها هم تخم و ترکه ی همون شیطان صغیر! اند

بر عکس ؛بوق و کرنای رسانه ای انگلیسی ها! هوچیها

  با اون گلرشون! صد رحمت به مش ممد مرغ فروش ! مرتیکه ی موطلایی!کفتربازی هم نکرده به عمرش! چه برسه به گلری؛ یاد میرزاپور افتادم.

2- مربی هم مربی های نسل قدیم ! عبوس / بداخلاق / منضبط.نمونه اش استاد کاپلو. 

 داد هم که میزنه همه باید برن توالت! از ترس.عینهو مسعود شصتچی که آبجوش می ریخت رو پاش تو مرد 2000 چهره!

آخ که از ته دل کیف کردم اون جان تری خیانت کار رو گذاشت کنار از کاپیتانی. معنی نداره که مرد زن و بچه دار .... و فلان و بیسار......!!

اصلا این جان، "تر"ی خیلی فامیلی اش بهش میاد !! مادرش که به جرم دزدی!از فروشگاه دستگیر شد. باباش هم که "ساقی"! مواد بوده تو لندن! مادرجان چه شود!!

3- بازی انگلیس و آمریکا که تقابل استعمار بود و استکبار! اما اندِ دموکراسی رو عشق کردید؟ منظورم اون دفاع وسط /full back آمریکا بود . با اون ریش تروریستی و سبیل وهابی!! قیافه اش شبیه معاونت محترم بن لادن در امور 11 سپتامبر و حومه بود! احتمالاً در برگشت پلیس فرودگاه دیترویت می برتش بازجوئی!؟ نه بابا آمریکاست . از این خبرها نیستش که!

نمی دونم چرا یاد مچبند سبز جواد نکونام افتادم!!

 اما خودمونیم یه تحقیق و تفحصی! بفرمایید در این تیم آمریکای الان با تیم 1998 و اون بازی جاودانه ایران اما.................

اون کجا و این کجا؟ ایشون!چیکار کردند؟ خدا عالمه . این همه پیشرفت؟

احتمالا از رو لیگ برتر ایران کپی کردن!! یا برنامه ی نود

آخخخخخخخخخیش/ اوفیش

این مچ عادل فردوسی پور رو گرفتم آخرش ! این آقا با اون همه ادعا و ترور شخصیت چهره های محترم ورزش! با اون برنامه ی پیزوری مخرب و مافیایش، پز روشنفکری هم داره!

یه کتابی ترجمه کرده / انصافاً سلیس و روان / از نویسنده ایی استاد فوتبال و ژورنالیسم به اسم : سایمون کوپر/ از اون مخ های فوتبال و ادبیات

اما..... اجازه ترجمه که نگرفته هیچی سانسور هم فرموده اند ایشون رو!

و این یعنی مودبانه اش : دزدی، تقلب و جعل ادبی / یه چیزی توی مایه های "کردان" رحمت ا... علیه!

یاد مهدی غبرائی و متانت و ادبش افتادم.

برات دارم ای عادل ناعادل! یعنی تویی که شماره موبایل ننه ی پله رو تو ریودوژانیرو داری ، و کدپستی بابا بزرگ زیدان رو تو اسفراین تایباد الجزائر+ مدارک تحصیلی توپ جمع کن های منتخب تایلند و سری لانکا؛ نمی تونستی از روی ادب ایرانی! یه ایمیل به این نویسنده بزنی؟؟

بعد گیر میدی به زیر ابروی حسین کعبی و شوک !! شیث

در مورد آرژانتین و مارادونا بعداً میگم. کت شلوارش رو داشتید؟ انگار لباس عیدشو پوشیده بود بچم! اونم بزور التماس دخترهاش

 اما کاش میشد یه چک زد تو گوش این هیگوئین! بسکی گل خراب کرد.

رئالی بوروژوای مرفه بی درد!

4- ای بر پدر اون پروستوریکا و گلاست فلانوست ! لعنت .

تنها نتیجه اش برای اروپا اینه که ایرلند و سوئد و اسکاتلند و ترکیه و چک و روسیه و لهستان نباشن؛ در عوضش هرچی زیچ و میچ و ویچ و چیچ از اسلوونی و صربیا و اسلواکی و غیرو؛ بریزن تو جام جهانی! ماشاا... تکنیک هم که صفر! فقط فوتبال دیکته شده عین تانک های روسی.

5- احتمالا یونان هم بخاطر تقابلات فرهنگی و تاریخی!! از رو دست ایران املا نوشته! تیمشون همون تیم 8 سال پیشه . همون مربی / همون نفرات . فقط کچل تر! و بی دندون تر شده اند!!

نتیجه که ماشاا... محشر 2-0 به کره ، تازه 5 تا  هم نخوردن. یعنی چون چشم کره ایی ها چپه ،دروازه رو کج دیدن . 

این تک به تک خراب کردن ها هم حکایتی داره ها. فورواردها شدن عین" تفنگ بادی های دم پارک شهر!! 

که سر لوله شون رو سمباده می زدن تا تیر به هدف نخوره ! و ملت جایزه! نبرن- حالا انگار چی بود؟ دوتا تیر دیگه!- از ده سانتی هم می زدی ، ساچمه هه! یا می خورد به درخت؛ یا می رفت تو فلان مردم!!

6- توصیه ایمنی به خانمها


بهترین راه تنبیه شوور : تکل دوپا !! ( با تشکر از سمی و الی، دوکارشناس محترم همیشه در صحنه)