X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
فوتبال با طعم شکلات
فوتبال از دریچه نگاه بهلول
جمعه 28 خرداد 1389 :: 05:50 ::  نویسنده : بهلول

سکه ی جام جهانی دو رو داره. یک طرف که عیار طلاش بالاست و باید هم همینطور باشه که مشاهده می فرمایید: تیم ها و مربیان و بازیکنان و داورها رو در داخل مستطیل سبز. کم و بیش راضی کننده اند. نکته چشمگیر از لحاظ فنی تا اینجا اینه که دیگه تقریبا تیم بزرگ و کوچیک نداریم! "اسم" و لقب و باشگاه و قیمت هم نه اینکه اصلا ! ولی نسبت به دوره های قبل که تقریبا هر جام یه شگفتی ساز داشت؛ تا اینجا کسی از حاشیه امنیت برخوردار نبوده . حتی آلمان و آرژانتین و برزیل.

و اینکه فقر گل تاکتیکی موجوده/ بیشتر گل ها رو اشتباه محرز دفاع یا دروازه بان بوده تا فرصت طلبی و خلاقیت مهاجم / سرعت 90% بازیها بالا تر از استاندارد بود و میانگین مسافت دویده شده(بالای 10کیلومتر ) و خیلی نکات فنی دیگه.راستی امروز خودم این توپ جدید رو آزمایش کردم. قیمتش هم حدود 120 هزار تومن بود مادرجان! از کیسه مون رفت! اما "بزرگان" حق دارند. انصافاً unusual ! یه جورایی لیزه! نه به دستکش می چسبه نه به کفش. ولی چه کنیم که مارک / برند/ شرکت/ سرمایه داری/ و الخ!

روی دوم سکه که خیلی بیشتر نمود داره تا هت تریک هیگوئین ( که البته بیچاره نمی خواست! از پاش دررفت!! وگرنه ایشون! اهل این حرفها نیست) این جدال های کلامی و حرفهای مربیان و افراد و اشخاص سرشناسه!

مثلاً په له گفته : مارادونا عددی نیست! واسه ی پول اومده مربی شده الکی!

پلاتینی هم گفته : بازیکن بدی نبود! اما مربی بدیه!

مارادونا هم که خودش اندِ "گیر" سه پیچه! گفته : په له رو ولش ! باید بره تو موزه. اما با پلاتینی سلام و علیک دارم! ( البته از روی سیاستش گفته! فعلا ایشون جزو مقامات هستند) کلاً این فرانسوی ها عادت دارند خودشونو از همه بهتر بدونند! 

و اضافه کرده: بهتره این دو نفر بیان با این توپ جدید بازی کنند ببینن چه آفتیه!آمار و ارقام میگه که مارادونا هر نیمه 9 بار شلوارشو میکشه بالا! تا کمربندش بندبشه رو اون شکم خپلکی اش!

انگلیسی ها هم دلیل اون افتضاح گلرشونو فهمیدند!! آقا با نامزدش بهم زده! میگم همیشه پای یک زن وسطه ها!!راستی امروز مفسر و گزارشگر اسکای اسپرت یه جمله ی جالب در مورد تیم فرانسه گفت: 

                             عجیب ترین تیم دنیا! نه مربی با بازیکن ها حرف میزنه ، نه بازیکنها با مربی حرف می زنند،نه خود بازیکن ها با هم! رو نیمکت شون انگار مجلس ختم گرفتند! (البته این جمله ی اخر رو ایشون یه چیز دیگه به کنایه گفتند که جاش! نیست اینجا.)راستی باز هم دیه گو گفته: من همجنس باز نیستم! این اتهام ها رو زن سابقش بهش زده . از روی حسادت دوستی ایشون با کانی گیا! ( بفرمایید باز هم زن ! ای زبونتونو بگم.....****!!!)

مسی ( بچه ام!! )گفته کاش منو تو آرژانتین به اندازه بارسلونا دوس داشتند! ( با بغض - پلی استیشنش رو هم انداخته دور )

اتوئو هم احتمالاً سرما زده!شده(گرما که به این آفریقایی ها اثر نداره) : کامرون می تواند قهرمان جهان بشود.سول کمپبل هم با اون اشتباهاتشتو چمپیونز لیگ اروپا- که آرسن ونژه بیچاره رو ،؛ تا دم سی سی یو! برد- گفته: کاپلو خریت! کرد منو دعوت نکرد!

پاتریک اورا گفته : فرانسه بسیار یک پارچه و منسجم است. احتمالاً منظورش تیم والیبال ساحلی بانوان فرانسه! است.

------------------------------------

یه خبر داغ ! نسوزید ها!

دلیل باخت اسپانیا معلوم شد. مرکز تحقیقات و انالیز فدراسیون اسپانی بعد از کلی تحقیق و ماتادور بازی و کالباس و شراب لورکا! اعلام کرد : 

نامزد کاسیاس !! مقصره!سارا کربونرو ( نامزد ایکر کاسیاس) پیش و پس از این دیدار در جایگاه خبرنگاران حاضر بود و با کاسیاس، بعنوان خبرنگار گفتگو کرد. بسیاری از هواداران اسپانیایی از حضور سارا کربونرو در آفریقای جنوبی و در اردوی ماتادورها رضایت ندارند و معتقدند که این می تواند در عملکرددروازه بان اسپانیا تاثیرگذار بوده و باعث حواس پرتی اوشود.