X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
فوتبال با طعم شکلات
فوتبال از دریچه نگاه بهلول
دوشنبه 7 تیر 1389 :: 04:57 ::  نویسنده : بهلول


معنای فوتبال در انگلستان - و همینطور ولز و اسکاتلند و ایرلند - چیزی فراتر از کشورهای دیگر است  ( مفصل خواهم نوشت بعد از جام ).

 فقط بسنده می کنم تا این حد که اگر مثلاً از یک طرفدار تیم نیوکاسل بپرسی: خدای تو کیست؟ به راحتی جواب می دهد: آلن شیرر!! یا کوین کیگان!!

حالا تصور بفرمایید این کشور، که خود را صاحب فوتبال و مخترع این بلای خانمانسوز انسانی! - به زعم بعضی غرب ستیزان و روشنفکران!- می داند؛ با آن وضع مفتضحانه در مقابل تیمی ببازد!! چه شود در انگلیس ؟ خدا داند و شیشه های شکسته و شورش بی دلیل!!!!!!

مضاف بر اینکه حریف دیرینه هم آلمان باشد و خاطرات دیرینه جنگ های جهانی و بمبارانها و هیتلر والخ!

و در کنارش تبلیغات پر حجم و آزاردهنده ی جامعه full of media ی بریتانیا  که به تنبان! آدم هم گیر می دند.


( داخل پرانتز) حالا تو این هیر و ویری ! اون دوتا خانوم رو- سمت چپ تصویر - ببینید که دارند در مورد ترانه ی " اسمال آقا " !! حرف می زنند . انگار نه انگار!


-------------------------------------------------------------------------

اما من می گویم انگلیس باید می باخت ! به این دلایل:1- کاریزمای کاپلو وقتی رنگ باخت که برای لیست نهایی بازیکنان، نظر نهایی را

خودش نداد و جناب تری و لمپارد اظهار فضل! نمودند تا بجای تئو والکات آرسنالی که اتفاقا در اوج آمادگی بسر می برد، جو کول هم باشگاهی شان انتخاب شود که در این فصل ازحدود  60 و اندی بازی لیگ و کاپ و دوستانه و چمپیونز لیگ ، حتی 5 تا هم فیکس نبوده! همین یعنی کشک! و همان ها - جان تری - برایش بعدا خط و نشان کشیدند!

التفات بفرمایید که این قضیه با مشاوره بازیکان فرانسه با زیدان و " خودزنی " دومنک و آنلکا فرق دارد ها!!  

2- وقتی تیمی به تورنمت- چه کوچک چه جام جهانی- می رود این به بازی گلف و فلان رفتن و مصاحبه و حاشیه و  .......... عین سم است برای یک مریض قلبی. و بس!! 

این تیم خواب شب نداشت از دست حاشیه! یکی نیست بگه بابا عروسی زن دائی تون که نیست! خاله تون هم از خراسون نیومده مهمونی. جام جهانی است و آبروی یک ملت، مثلاً !!

حاشیه های دردسرساز تا این حد که لااقل تا 20 روز مونده به جام، جان تری و اشلی کول و لمپارت در طلاق طلاق کشی و خیانت و جنگ و جدال خانوادگی بودند!

جناب جرارد نازنین هم که دوبار سر لات و لوت! بازی رفتند دادگاه. 

ملت بدبخت هم که هر یه شنبه! 6 تا شمع نذر کلیسای محله شون می کردند تا آقای وین رونی دقیقه ده اخراج نشوند به دلیل عصبانیت!3- کاپلو - منهای استیوارت پیرس ؛ دستیار و مشاوری در خور خود نداشت. به اصطلاح تیم رو نیمکت انگلیس خیلی ضعیف و ناکار آمد بود.کار روانی روی این تیم نشده بود.

5- عدم برگشت سریع هر سه با اصطلاح play maker تیم برای کارهای دفاعی کمر تیم را شکست و بازی خیلی بد گلن جانسون - که بی دلیل در زمین بود و وین رونی که همیشه پشت به دروازه صاحب توپ می شد و کلاً از 18 قدم دور بود.......................

شانس آوردند که دیوید جیمز فقط در حد خودش بود و گرنه این خط دفاعی بیشتر شبیه صافی برنج ! بود تا دیوار آهنین.

نه، انگلیس باید سریع کاپلو را تعویض کند. پیرمرد چیزی ندارد برای سه شیر. به نظرم بهترین گزینه خود استوارت پیرس است که 5 سال با تیم جوانان و 21 ساله ها کار کرده و نایب قهرمان اروپا شدند - در فینال به همین آلمان باختند- از آن تیم آلمان الان مسعود اوزیل و مولر و خدیرا در تیم آلمان اند ولی والکات باید خط بخورد!

جوانگرائی و کنار گذاشتن سریع این نفرات مسن هم باید انجام شود . 

به سن و سال شان دقت کنید! بیشتر به " مدرسه ی پیرمردها" شبیه اند!

----------------------------------------

آخرین اخبار داغ و باور نکردنی!:

کاپلو گفته : من استعفا نمی دهم/ جرارد : دن فابیو باید بماند

(( بهلول: من نمی دونم چرا این دوتا با این همه استعداد در مردم آزاری!! نمیان تو ایران "سیاست مدار و مسئول!" بشوند؟))