X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
فوتبال با طعم شکلات
فوتبال از دریچه نگاه بهلول
سه‌شنبه 1 شهریور 1390 :: 05:15 ::  نویسنده : بهلول

بعد از مدتها تصمیم گرفتم یک سری مطلب دل و درست و پر و پیمون بدردبخور! درباره ی فوتبال بنویسم. 

همه ی ما ایرانی ها دوست داریم در هر کاری بی برو برگرد در دنیا سرآمد و برترین باشیم. از علم و ادبیات و تجارت و نظامی گری گرفته تا سیاست و مذهب و فرهنگ و الخ!!

کلا کاری هم نداریم که اونجاهایی از دنیا که به چیزی رسیده اند ؛ چطوری و چگونه و به چه وسیله ایی و از همه مهمتر با چه مدیریتی و در چه مدت زمانی به آن موفقیت رسیده اند؟!!

من نه تخصص در امور دیگر دارم و نه علاقه ایی و نه اصلا صلاحیتی برای اظهار نظر . اما در مورد فوتبال این بازی عالم گیر فرق می کند. بخصوص که این روزها تب بازیهای تیم ملی و فوران پول!! و خرافات و جادوگری در لیگ ایران و ایضا تبانی و باندبازی و تهمت و جنجال و هوچی گری سر بفلک می زند!!!

روزنامه های ایران که کلا هوچی اند! برنامه ی نود هم که شده نان دانی بعضی ها و کلا سیاسی ست تا ورزشی و آموزشی ولی همین هم غنیمت است.

من قصد ندارم قلم فرسایی و اظهار فضل و خودبزرگ نمایی با نوشته هایم بنمایم. اصلا این وبلاگ را درست کرده ام تا دانسته ها و نادانسته هایم را با دوستانم قسمت کنم و به زبان ساده وقایع و اصول فوتبال را توضیح دهم بنابراین تا آنجا ساده می نویسم تا ببینم مقبول می افتد یا نه؟

و اما انگلیس .................

دیشب در یک بازی مهم ؛ خیلی مهم منچستر یونایتد 3-0 تیم تاتنهام را برد. سرآلکس فرگوسن برای این بازی مهم از دو جوان 17 و 18 ساله استفاده کرد. در حضور ده ها هزار تماشاچی پر سر و صدا و فوتبال بلد!

گری نویل کاپیتان سابق منچستر و ستون دفاعی تیم ملی انگلیس که سالها برای این تیمها بازی کرده و امسال بازنشست شده ؛ مفسر و آنالیزور بازی از شبکه مهم اسکای اسپرت بود.

حرفهایش و واقع نگری هایش خیلی بدل می نشست. چقدر فروتنانه از دو جوان و بازی خوب شان دفاع کرد و راه را برای آنها هموارتر کرد.

در بین حرفهایش اشاره کرد: تیم ملی انگلیس تا دست کم ده سال دیگر قهرمان نخواهد شد 

به این دلایل :

به نظر او این تیم بازیکنانی که به اندازه کافی خوب باشند را تولید نمی کند.... یعنی قهرمان ملی یک کشور مخترع و صاحب فوتبال قبول دارد که سیستم اجرایی و مدیریتی هلند و اسپانیا و آلمان بهتر و موفق تر از انگلیس است ..........و پیشنهادات خودش را داد.

"90درصد نظرسنجی های مردم ؛ بعد از بازی با او موافق بود"

------------------------- 

مقایسه بفرمایید با نظرسنجی های نابخردانه ی میلیونی در برنامه ی نود.

مقایسه بفرمایید با زیاده طلبی و خیال پروری که مردم و مطبوعات و مسئولین از کارلوس کئیروش بیچاره دارند.

در ادامه از سیستم باشگاههای پرمیر لیگ انگلیس خواهم نوشت تا بدانید که این فوتبال که به زعم خودشان موفق نیست!! تا چه حد موفق و پولساز و هیجان انگیز و زیباست!!!