X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
فوتبال با طعم شکلات
فوتبال از دریچه نگاه بهلول
شنبه 11 تیر 1390 :: 00:26 ::  نویسنده : بهلول

بعد از حذف ایران ؛ فقط و فقط ؛ به دلائل فنی از افشین قطبی دل چرکین بودم. با دیدن این مطلب و بخصوص با خواندن حرفهای قطبی از ته دل لذت بردم که یک همکار و استاد هموطنم اینگونه روح لطیف والای انسانی خود را نشان میدهد. 

- که صد البته جدای از ذات ایرانی و تربیت صحیح خانواده ی اصیلش  ؛ از طریق تحصیل و رشد و نمو در جامعه ای آزاد و دموکرات و انسانی خارج از نظام فعلی ایران بدست آورده -

یک " لایک " بزرگ برای او . قضاوت با شما.

بخوانید:

تیم افشین قطبی جریمه شد


افشین قطبی

آقای قطبی تابعیت دوگانه ایرانی آمریکایی دارد و قبلا سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بوده است

برگزارکنندگان لیگ فوتبال ژاپن باشگاه شیمیزو اس پالس را پس از این که دو هوادار تیم رقیب پلاکاردی توهین آمیز به افشین قطبی، سرمربی شیمیزو نشان دادند دو میلیون ین (۲۵ هزار دلار) جریمه کرد.

در بازی خانگی تیم شیمیزو اس پالس برابر جوبیلو ایواتا در روز ۲۸ ماه مه، دو تماشاگر نوجوان تیم میهمان پلاکاری به دست گرفتند که روی آن نوشته بود: "قطبی از ساختن سلاح اتمی دست بردار".این پلاکارد سبب هجوم حدود ده هوادار تیم شیمیزو به جایگاه تماشاچیان مهمان شد و بر اثر درگیری، دو طرفدار جوبیلو ایواتا مجروح شدند.

مسئولان جی لیگ، روز پنجشنبه شیمیزو اس پالس، میزبان این مسابقه را به دلیل در نظر نگرفتن تدابیر امنیتی کافی مقصر دانستند و این باشگاه را جریمه کردند.

مسئولان جی لیگ همچنین باشگاه جوبیلو ایواتا را به خاطر رفتار تماشاگرانش توبیخ کرد. این باشگاه پیش تر دو تماشاگری را که پلاکارد را با خود به ورزشگاه برده بودند، برای همیشه از تماشای مسابقات محروم کرده بود.

کازومی اوهیگاشی، مدیر جی لیگ به رسانه های ژاپن گفت: "‌ما مطمئن هستیم که این پلاکارد محتوایی نژادپرستانه نداشت.‌"

افشین قطبی، سرمربی ایرانی- آمریکایی، پیش از آن که هدایت تیم شیمیزو را برعهده بگیرد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود.

این سرمربی ۴۷ ساله در واکنش به تصمیم جی لیگ گفت که پیشنهاد کرده بود تا با آن دو نوجوان دیدار کند.

او گفت: "‌من پیشنهاد این ملاقات را دادم تا به آن ها توضیح دهم که کاری که کردند اشتباه بود و با این کار فرصتی برایشان ایجاد کنم تا این کار را جبران کنند."