X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
فوتبال با طعم شکلات
فوتبال از دریچه نگاه بهلول
دوشنبه 21 تیر 1389 :: 04:57 ::  نویسنده : بهلول

اسپانیا قهرمان شد.


 

با اقتدار. هر چند تا قبل از تک به تک خراب کردن های روبن باید باید باید می باخت!! دقیقا به همان دلیلی که هلند گل خورد و باخت: "قوانین نانوشته ی فوتبال / تیمی که گل نزند ، آخرش گل می خورد" و دقیقاً تا قبل از آن اسپانیا بی شمار گل خراب میکرد ، بخصوص دیوید ویا.

درسی که من از این بازی گرفتم این بود که گاهی اوقات ، در سطح بالای فوتبال ؛ یک بازیکن نابغه ممکن است اشتباه را بکند که یک بچه ی مدرسه ی فوتبالی. پس هنر یک مربی و کلا ً کادر فنی همراه هر تیمی، در این است که توانایی این را داشته باشد که کی و چگونه " شوک مناسب" به بازیکنان وارد کند و یا فشار حاصله را دفع و خنثی.

*****************

به اندازه ی قهرمانی اسپانیا ؛ خوشحال شدم که دیگو فورلان بهترین بازیکن جام شد. انصافا ً یک تنه بار تیمش را بدوش میکشید. نه اینکه بقیه بخصوص سوئارز آیاکسی= آژاکسی بد باشند؛ نه فورلان قوت قلب تیمی بدون ستاره و بی ادعا بود . هم خوب و زیاد می دوید.

 هم دفاع می کرد. هم گل زد با دو پا و ایضاً ضربات شوت و ایستگاهی محشر.

به فیفا باید تبریک گفت و سپ بلاتر به این انتخاب .

*****************

اشک های از ته دل کاسیاس دیدنی بود.  این " بچه " بقول علی پروین!! فوتبال را وقتی در رئال مادرید متمول و کهکشانی، شروع کرد؛ با دوچرخه به سر زمین می آمد!

*****************

جام جهانی تمام شد از این به بعد ، توی این وبلاگ؛ پنبه فوتبال مافیایی سیاسی !!! ایران را خواهم زد! 

تشکر ویژه از خانم الی معتمدی و مستر شین 

و همراهی های همه دوستان: حمیده / کاوا / رامونا / مهدی و ............. همه

و سمیه ی عزیز و صبور و نازنین ! 


تکلمه : 

نه نمی تونم بخوابم! 

قلب من در بارسلونا میتپد امشب. دلم خواست شادی ام رو با گذاشتن این عکسها با شما شریک بشوم.1- کاسیاس دست طلایی! در آغوش مقام معظم ملکه ی اسپانیا.! ایشون تشریف آوردند به رختکن نه عین بعضی ها که انتظار دارند قهرمانان "مردم" ؛ بروند سینه خیز! دستبوسش!2- خانواده ی بی شیله پیله ی سلطنتی اسپانیا در رختکن این تیم پس از قهرمانی! التفات

 بفرمایید که شهرام بهرام ! هم نمی کنند برای ابراز لطف به بازیکنان رئالی و بارسایی!

 آقا زاده ها و خانم زاده ها! همه هستند ماشالله.

 تازه جالبه که بازیکنان بارسایی اسپانیا دور افتخار رو با پرچم کاتالونیا زدند نه پرچم ملی اسپانیا!

دوباره یاد مچبندهای سبز بازی با کره ی جنوبی افتادم!خودمونیم ها منم دیونه ام با این ذهن

 سیالم یا....؟؟


3- بر و بچ لات و لوت در حال خوردن ماء الشعیر! به بطری ها و سطل های روی میز توجه بفرمایید!


4- از ته دل این اینیستا را دوست دارم. یه جورایی اخلاقی و شخصیتی و نوع بازیش بدل همه می نشیند.5-اینجا هم که اینیستا داره محتویات بطری را روی کله ی سرجیو راموس خالی میکنه! فک! کنم دلش میخواد اونم عین خودش کچل بشه شاید پاش به گل زدن بازشد!

 خودمونیم این هیکل سرجیو راموس هم؛ با اینهمه خالکوبی بیشتر به درد شرارت و زورگیری و مسافر کشی- د بچسب دیگه!! - می خوره تا فوتبال! آینده اش روشنه بچه ام! میشه شعبون بی مخ مادرید پس از اتمام دوران فوتبالش!6-این هم - سمت راست ، شماره ی 10- سلطان عشق و خداوند تنیس، فرزند فروتن و نابغه ی اسپانیا حضرت رافائل نادال بی همتا ، با تی شرت تیم ملی و صورت رنگ آمیزی شده اش. آدم یاد غرور نخوت و حسادت یک عده دیگه از مثلا ورزشکارها می افته نسبت به موفقیت های هموطنانشان ؛ در یه جایی دیگه دنیا که اسمش "ایران" نیست.